Chráňte svoj majetok na záhrade

Nemáte na vašej záhrade priestor pre garáž? Nachádza sa vaša záhrada mimo domu a na pozemku nemáte kde schovať záhradné náradie? Povaľujú sa vám na balkóne veci, ktoré potrebujete pre starostlivosť vašich rastliniek a neviete, kde ich odložiť? Poradíme vám, ako si upratať nielen balkón, ale aj vašu záhradu, aby ste mali všetko po ruke a chránené pred počasím aj zlodejmi. 

Zdroj: eshop.sunsystem.sk
Reklamy

Pracujte s priestorom, ktorý máte

Kúpili ste si dom a premýšľate, ako si zveľadiť exteriér, no bojujete s obmedzeným priestorom? Vysadíte radšej okrasné rastliny, alebo voľný priestor využijete na stavbu garáže? Existuje riešenie, ako mať zastrešené auto, a zároveň záhradu plnú kvetov či zeleniny

Príjazdovú cestu pre auto určite máte. Namiesto garáže si zaobstarajte prístrešok, aby ste svoje auto chránili pred nepriazňou počasia, a na náradie použite úložný box, ktorý je malý, ale upracete do neho všetko, čo na záhrade často potrebujete. 

V prípade, že máte viac miesta, môžete použiť malý záhradný domček, do ktorého odložíte nielen náradie, ale aj bicykle, kosačku a iné väčšie veci. Pri výbere myslite na praktickosť boxu a kôlne. Vyberajte boxy a záhradné domčeky z materiálov, ktoré sú bezúdržbové a vydržia odolávať vplyvom počasia dlhé roky. Lacné drevotriesky či plasty už po pár rokoch nevyzerajú vábne a vy zbytočne investujete do niečoho, čo budete musieť po krátkom čase nahradiť.

Uprednostňujte masív, ktorý je určený pre použitie v exteriéry, alebo kov, ktorý má veľmi dlhú životnosť a nemusíte sa o neho vôbec starať.

Úložné boxy na záhradu aj na balkón

Ak si potrebujete odložiť menšie záhradné náradie aj na terase či balkóne, ideálnym riešením je práve box. Box musí dobre izolovať, aby sa do neho nedostala voda, pevné častice, ani sneh. Pretože bude v exteriéry celý rok, vyberajte taký, ktorý je vyrobený z odolného materiálu, napríklad z oceľového pozinkovaného plechu. Ten vám zaručí, že box vydrží skutočne dlho. Nemá výrazný vzhľad, a tak sa hodí do každého exteriéru a svojím výzorom zapadne všade. Tieto boxy navyše nepotrebujú žiadnu údržbu ako napríklad drevo, ktoré je potrebné ošetrovať aspoň raz ročne.

Dnešné boxy nie sú iba nezvhľadným kusom strieborného kovu. Predávajú sa v rôznych farebných variantoch s rôznou povrchovou úpravou. Niektoré pripomínajú pekné minimalistické skrinky, ktoré môžu vašu záhradu doslova skrášliť. Voľte boxy so zámkom, aby bolo vaše náradie či hračky v bezpečí nielen pred počasím, ale aj pred zlodejmi. Skladovacie boxy si môžete vybrať tu.

Zdroj: eshop.sunsystem.sk

Praktické záhradné domčeky

Záhradné domčeky sa hodia nielen na záhradu pri dome, ale využívajú sa aj v záhradkárskych oblastiach, kde nie je možnosť inej stavby. Ak chcete mať všetko potrebné pre úpravu vašej záhrady na jednom mieste, je dobré si zaobstarať malú kôlničku.

Ak nie ste natoľko zručný, aby ste sa do stavby záhradného domčeka pustili vy sami, zaobstarajte si taký, ktorý zmontujete dokopy aj bez väčších znalostí. Ponuka na trhu je široká, dbajte preto na kvalitu. 

Nechce sa vám starať o údržbu záhradného domčeka? Vyberte si záhradný domček z materiálu, ktorý vašu starostlivosť vôbec nebude potrebovať. Ideálnym materiálom je kvalitný plech. Pôsobí minimalisticky, moderne a je známy svojou dlhou životnosťou. 

Bezúdržbové plechové záhradné domčeky

Záhradné plechové domčeky sú veľmi praktické. Majú minimalistický dizajn a ich údržba je minimálna. Nepoškodí ich žiadna nepriazeň počasia a keď ich chcete očistiť, jednoducho zoberiete hadicu a opláchnete ich vodou. 

Ak sa rozhodnete pre plechový domček, dbajte na to, aby mal kvalitné pánty a skrutky z ušľachtilej ocele. Práve tie sa môžu po čase opotrebovať a tým sa uvoľnia jednotlivé diely domčeka. Do domčeka si určite zaobstarajte police alebo iný organizér, aby ste mali všetko prehľadne uskladnené a okamžite našli to, čo potrebujete. 

Zdroj: alaris.sk

Prístrešok pre auto

Pokiaľ z nejakého dôvodu nemáte možnosť postaviť si garáž, môžete svoje auto ochrániť pred počasím aspoň prístreškom

Jeho upevnením k domu získate krytý priestor, ktorý môžete využívať aj na iné účely. Napríklad si pod neho môžete schovať drevo do krbu alebo bicykle či iné veci, ktoré nemáte kde odložiť. Môže dokonca slúžiť aj ako pergola s vonkajším posedením

Ďalšou výhodou upevnenia prístrešku o stenu domu je, že pokiaľ vás pri návrate autom domov zastihne prudký dážď, zostanete stále v suchu. Ideálne umiestnenie je čo najbližšie k vchodovým dverám. 

Vybavte svoj exteriér praktickými vecami, bez ktorých sa vaša záhrada neobíde.

Podobné články