Ako vybrať sprchovú hlavicu do kúpeľne

Ranná sprcha je pre väčšinu z nás povinným rituálom, ktorým sa osviežime a pripravíme na nový deň. Sprcha večer zase pomôže uvoľniť napätie a premasírovať svaly pevným a konzistentným tlakom vody. Nájdite si tú správnu sprchovú hlavicu, ktorá bude ideálna pre uponáhľané rána aj pohodové večery. 

Váš zážitok zo sprchovania ovplyvňuje do výraznej miery výber sprchovej hlavice. Rozhoduje o smere prúdu, tlaku vody aj možných nadštandardných funkciách. Zvažujete nákup novej sprchovej hlavice? Premyslite si starostlivo, čo od nej očakávate a zároveň sa zoznámte v našom článku s tým, čo všetko si môžete vďaka správne zvolenej sprchovej hlavici užiť.

sprchová hlavice
Reklamy

Flexibilná ručná sprcha

Vo väčšine kúpeľní nájde svoje miesto všestranná ručná sprcha. Jej hlavnou výhodou je to, že môžete presne cieliť prúd vody na danú časť tela. Chcete si umyť telo, ale nenamočiť vlasy? S touto sprchou to nie je problém. Vybrané ručné sprchy majú nastaviteľné režimy prúdenia vody, rôzne typy masážnych režimov alebo široký sprchový efekt. Vďaka tomu, že si môžete presne nasmerovať prúd vody aj jeho intenzitu, šetríte jednoducho vodu.

Stropná hlavová sprcha pre stabilný prúd

Táto hlavica býva obvykle v menších sprchovacích kútoch. Ide o ďalší obľúbený typ sprchovej hlavice. Inštaluje sa jednoducho na strop alebo stenu. Jej výhodou je, že vám pri sprchovaní zostávajú voľné ruky. Hlavová sprcha má, oproti tej ručnej, aj väčšiu plochu s väčším počtom dýz. Aj to vám sprchovanie spríjemní. Vybrať si môžete takú, ktorej súčasťou sú moderné funkcie, napríklad nastaviteľné režimy dopadu vody na pokožku. 

Sprchový stĺp pre kombináciu oboch spôsobov

Chcete si užívať ničím nerušené sprchovanie a zároveň sa vám niekedy hodí mať aj ručnú sprchu? Odporúčame vám zamerať sa na sprchové stĺpy, ktoré poskytujú hlavovú sprchu aj tú ručnú. Upevníte ich vo výške, ktorá je najideálnejšia pre všetkých členov domácnosti.

sprcha

Sprchový panel ponúka skutočný pôžitok

Spríjemniť si sprchovanie ešte o poriadny kus môžete so sprchovacím hydromasážnym panelom. Ako už názov napovedá, jeho dýzy sa postarajú o to, aby bola všetkým častiam vášho tela dopriata uvoľňujúca masáž vždy, keď si to budete priať. Súčasťou panelov býva obvykle LED osvetlenie, ktoré zážitok prehĺbi. Samotná inštalácia sprchového panelu nie je náročná, pripojíte ho flexibilnými hadicami na prívod teplej a studenej vody. Panel nepotrebuje zapojenie do elektriny. Súčasťou panelu je samozrejme aj hlavová a ručná sprcha. 

Vyberajte dizajn s citom 

Rozhodli ste sa, aký typ sprchovej hlavice sa vám do kúpeľne hodí najviac? Je nemenej dôležité zamyslieť sa nad tým, ako bude vyzerať. V ponuke je dnes okrem klasických chrómovaných vyhotovení k dispozícii aj mnoho ďalších alternatív. Vaša hlavica môže byť čierna, biela, mosadzná alebo zlatá. Odporúčame vziať do úvahy aj ďalšie vybavenie kúpeľne. Obvykle totiž vyzerá samozrejme najlepšie jednotný dekor. To znamená, že pokiaľ si zvolíte čiernu sprchovú hlavicu, mala by byť čierna aj sprchová batéria a tiež tá umývadlová.

Filtrovanie vody môže byť plus

Mnohí z nás majú doma tvrdú vodu. Poznáme to obvykle podľa nánosu vodného kameňa v rýchlovarnej kanvici aj zanesených dýzach sprchovej hlavice. Môžu za to minerály, ktoré sú vo vode, okrem nánosov kameňa vysušujú pokožku a vlasy. Pokiaľ vás trápi tvrdá voda, odporúčame vybrať sprchovú hlavicu s filtrom. Ten odstráni nečistoty skôr, ako voda opustí sprchovú hlavicu a dopadne na vaše telo.

Úsporné sprchové hlavice

Tieto hlavice sú koncipované tak, aby šetrili vodu, a pritom nijako neobmedzovali váš komfort počas sprchovania. Obmedzujú prietok vody, ten ale zmiešavajú so vzduchom a vďaka tomu máte stále pocit bohatej vodnej sprchy. Niektoré úsporné sprchové hlavice majú navyše mechanizmus, ktorý dočasne prerušuje prúd vody počas sprchovania. Ten môže byť prerušovaný po dobu, keď nanášate na telo šampón alebo mydlo, aby sa minimalizoval objem nevyužitej vody.

Sprchovú hlavicu vyberajte vždy s ohľadom na všetkých členov domácnosti. Zhodnoťte svoje potreby a pred dizajnom dávajte vždy prednosť praktickosti. Nezabúdajte ani na štvornohých členov! Aj váš pes si bude potrebovať niekedy umyť kožúšok a labky od blata – s ručnou sprchou vám to pôjde o dosť ľahšie.

Podobné články